Uratuj Polonusa!

For English click here.
Jacht Polonus podczas wyprawy ku czci Ernesta Shackletona uległ awarii (o czym możesz usłyszeć tutaj). Załoga wróciła do Polski, a jacht wydawałoby się że na stracenie, pozostał na wyspie Króla Jerzego na Antarktydzie.
A jednak nie! Po tym jak Polonus zmienił właściciel powstał i jest realizowany plan przywrócenia Polonusa do życia.

Pod koniec czerwca 20015 roku zakończyła się kampania na portalu wspieram.to, której celem było zebranie funduszy na przywrócenie jachtu do życia. Dziękujemy wszystkim za wsparcie!

Screen_z_wspieram_to

…podczas całej akcji używam słowa „NASZ jacht”, „pomóżcie NAM”, „wesprzyjcie NASZ projekt”. W ten sposób chciałem podziękować znajomym i przyjaciołom, że pomagają mi to ogarnąć…

Przeczytaj cały artykuł: Jak kupiłem jacht za złotówkę, przepłacając cztery

Naszym kolejnym celem jest dostarczenie na wyspę Króla Jerzego niezbędnego sprzętu, naprawa jachtu, zwodowanie i powrót do Polski. Może się to udać tylko i wyłącznie z Waszą pomocą!

Koncepcji na ściągnięcie jachtu na wodę jest kilka. Pierwsza, to zbudowanie stojaka na którym będziemy go naprawiać, przetoczenie Polonusa na wodę i oczekiwanie na przypływ (…)

Przeczytaj cały artykuł: Parę spraw technicznych – jak, kiedy i czym uratujemy Polonusa.

Jeżeli los tego wspaniałego jachtu nie jest Ci obcy, a może chciałbyś zostać bohaterem tej trudnej akcji ratowniczej, koniecznie śledź nas na Facebook’u oraz weź symboliczny udział w Wydarzeniu na Facebook’u. Znajdziesz tam najświeższe informacje o Polonusie i postępujących pracach. Bądź z nami!

Jeżeli chcesz stać się sponsorem czy partnerem naszej akcji lub wesprzeć ją w inny sposób – napisz do nas: jachtpolonus@gmail.com – ustalimy szczegóły współpracy indywidualnie!

Kapitan Janusz Zbierajewski – wspiera akcję ratowania POLONUSA !!! DZIĘKUJEMY !!!!


 

To nie musi być prawda!

UratujPolonusa.pl

 

2 Replies to “Uratuj Polonusa!”

  1. […] na południe przejedziemy przez słynne wybrzeże szkieletów, przez Swakoopmund, Walvis Bay (stamtąd mieliśmy płynąć do Brazylii, ale jacht Polonus utknął na Antarktydzie – możesz…) i na pustynię Namib do parku Naukluft. Tan jest jedyne na świecie miejsce gdzie pustynia wręcz […]

  2. […] na południe przejedziemy przez słynne wybrzeże szkieletów, przez Swakoopmund, Walvis Bay (stamtąd mieliśmy płynąć do Brazylii, ale jacht Polonus utknął na Antarktydzie – możesz…) i na pustynię Namib do parku Naukluft. Tam jest jedyne na świecie miejsce gdzie pustynia wręcz […]

Comments are closed.